Gmina Opatów

Strona główna

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie

Fotorelacja - Widowisko historyczne "A więc wojna... jak zawsze szaleni, zażarci" - Góra Opatowska 2019

    Fotorelacja z plenerowego widowiska historycznego "A więc wojna... - jak zawsze szaleni, zażarci", które odbyło się podczas pikniku historycznego na Górze Opatowskiej 7 września 2019 roku.

    Tegoroczne widowisko historyczne, miało na celu przypomnieć nam walczących pod dowództwem generała Władysława Andersa żołnierzy z II Korpusu Polskich Sił Zbrojnych, którzy przelali krew w bitwie pod Monte Casino.

11 września 2019
Czytaj więcej o: Fotorelacja - Widowisko historyczne "A więc wojna... jak zawsze szaleni, zażarci" - Góra Opatowska 2019
Powiększ zdjęcie Grafika

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2019

   Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Opatowie zawiadamia mieszkańców Gminy Opatów, że w dniu 15.09.2019 roku o godzinie 9.00 na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej w Waleńczowie odbędą się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze.

Zapraszamy!

11 września 2019
Czytaj więcej o: Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2019
Powiększ zdjęcie

Obchody 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w Gminie Opatów

    W ramach podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, w dniach 30 i 31 sierpnia 2019r. po raz kolejny odbyły się uroczystości patriotyczne w Wilkowiecku i Opatowie pn. DLA PAMIĘCI WALKI WOŁYŃSKIEJ BRYGADY KAWALERII - LEKCJA HISTORII NA PRZEDPOLU I POLU BITWY POD MOKRĄ.

10 września 2019
Czytaj więcej o: Obchody 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w Gminie Opatów

Komunikat prasowy Śląskiego Związku Gmin i Powiatów

    Komunikat prasowy dot. nadzwyczajnej sesji Zgromadzenia Ogólnego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, która odbyła się 29 sierpnia 2019 r. w Gliwicach.

9 września 2019
Czytaj więcej o: Komunikat prasowy Śląskiego Związku Gmin i Powiatów
Powiększ zdjęcie KGW%20w%20Zwierzyńu%20Pierwszym%20na%20Ogólnopolskich%20Dożynkach%20Jasnogórskich

Dożynki Jasnogórskie

       KGW w Zwierzyńcu Pierwszym wzieło udział w Ogólnopolskich Dożynkach Jasnogórskich na zaproszenie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Gmina Opatów znacząco wsparła prezentację Koła podczas tego wydarzenia.

6 września 2019
Czytaj więcej o: Dożynki Jasnogórskie

Pomoc materialna dla uczniów w roku szkolnym 2019/2020

Ikona informacyjna    Informujemy, że istnieje możliwość uzyskania pomocy materialnej w formie stypendium szkolnego dla uczniów szkół podstawowych oraz szkół średnich zamieszkałych na terenie Gminy Opatów.

    Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego wraz z załącznikami potwierdzającymi uzyskane dochody za miesiąc sierpień  br przyjmowane będą w siedzibie Urzędu Gminy Opatów,  pokój  nr 1 w godzinach pracy urzędu w nieprzekraczalnym terminie tj. od 2 września 2019r. do 16 września 2019r., natomiast w przypadku słuchaczy kolegiów pracowników służb społecznych wnioski należy składać w terminie do dnia 15 października 2019r.

    O przyznanie stypendium szkolnego mogą ubiegać się rodzice/opiekunowie prawni dzieci uczęszczających do szkoły, a także pełnoletni uczniowie mieszkający na terenie Gminy Opatów.

2 września 2019
Czytaj więcej o: Pomoc materialna dla uczniów w roku szkolnym 2019/2020
Powiększ zdjęcie Logo%20Stowarzyszenia

Stowarzyszenie Strażacy wspólnie Przeciwko Białaczce na Pikniku historycznym

    Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie Przeciwko Białaczce wezmą udział w Pikniku historycznym na Górze Opatowskiej 7 września 2019. Będzie wystawiony namiot do rejestracji potencjalnych dawców szpiku oraz prezentowane elementy pokazu udzielania pierwszej pomocy.

    Strażacy będący członkami Stowarzyszenia jeżdżąc po kraju uświadamiają ludzi czym są nowotwory krwi oraz jak z nimi walczyć. Propagują ideę dawstwa szpiku.

www.facebook.com/StrazacyWspolnieprzeciwBialaczce

26 sierpnia 2019
Czytaj więcej o: Stowarzyszenie Strażacy wspólnie Przeciwko Białaczce na Pikniku historycznym