Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie

II Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich

    W dniu 24 listopada bieżącego roku, w Strażnicy OSP w Zwierzyńcu Pierwszym po raz drugi zmierzyły się Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Opatów na Gminnym Turnieju  KGW .

29 listopada 2018
Czytaj więcej o: II Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich
Powiększ zdjęcie

Obchody 11 listopada w Opatowie

    W niedzielę, 11 listopada w Opatowie odbyła się uroczystość związana z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Tegoroczne święto 11 listopada było wyjątkowe. Były to obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Mieszkańcy Gminy Opatów wzięli liczny udział w uroczystej Mszy św. za Ojczyznę z udziałem rekonstruktorów. O godz. 12.00 wspólnie odśpiewano hymn, wysłuchano pieśni patriotycznych w wykonaniu młodzieży.

15 listopada 2018
Czytaj więcej o: Obchody 11 listopada w Opatowie
Powiększ zdjęcie Program%20Erasmus+%20w%20Szkole%20Podstawowej%20im.%20Marii%20Konopnickiej%20w%20Opatowie

Program Erasmus+ w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Opatowie

    Od 1 września 2018 r. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Opatowie bierze udział w programie Erasmus+. Akcja KA2 – Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk, partnerstwa strategiczne – współpraca szkół.

    Partnerstwo międzynarodowe trwać będzie od 1 września 2018r. do 31 sierpnia 2020r. Koordynatorem projektu jest niemiecka placówka Staatliche Regelschule "Georg Kresse" Triebes, partnerzy to: GO! Koninklijk Atheneum MXM w Merksem (Belgia),  Frejlev Skole w Aalborg (Dania) oraz Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Opatowie.

 Projekt realizowany przez ww. szkoły nosi tytuł: “Poprawa samopoczucia uczniów podstawą do bycia dobrym Europejczykiem” (oryginalny tytuł:  „Die Verbesserung des Wohlbefindens unserer Schüler ist die Grundlage, ein guter, europäischer Staatsbürger zu sein.”) i jest finansowany przez Unię Europejską poprzez program edukacji szkolnej Erasmus+.

14 listopada 2018
Czytaj więcej o: Program Erasmus+ w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Opatowie

Zapytanie ofertowe na wybór Operatora Infrastruktury

    Informujemy, że w dniu 13 listopada 2018 roku Stowarzyszenie do spraw Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego Subregionu Północnego Województwa Śląskiego działające na podstawie Uchwały Walnego Zebrania Członków nr 4/2017 z dnia 24 lutego 2017 r. w sprawie upoważnienia Zarządu Stowarzyszenia do przeprowadzenia postępowania na wybór Operatora Infrastruktury zaprasza do składania ofert na:

Usługę dotyczącą eksploatacji, dostarczania (udostępniania) sieci telekomunikacyjnej światłowodowej oraz świadczenia publicznych usług telekomunikacyjnych na infrastrukturze informatycznej dla Subregionu Północnego „E-region częstochowski” łączącej miejscowości powiatów kłobuckiego, myszkowskiego, częstochowskiego i Miasta Częstochowy.

 

Link do ogłoszenia:

http://eregion.czestochowa.pl/2018/11/13/zapytanie-ofertowe-na-wybor-operatora-infrastruktury-2/

 

14 listopada 2018
Czytaj więcej o: Zapytanie ofertowe na wybór Operatora Infrastruktury

Ogłoszenie - głośny test syren

IkonaZawiadamia się mieszkańców Gminy Opatów,  że dnia 14 – 16 listopada 2018 roku w ramach ćwiczeń krajowych zostanie przeprowadzony trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności dla wytypowanych powiatów/gmin na terenie kraju /głośny test syren/.

W ramach treningu emitowany będzie dźwięk modulowany trwający 3 minuty – oznaczający ogłoszenie alarmu oraz dźwięk ciągły  trwający 3 minuty – oznaczający odwołanie alarmu.

9 listopada 2018
Czytaj więcej o: Ogłoszenie - głośny test syren