Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie Konkurs%20Plastyczny%20dla%20Dzieci

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci

„Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje” – pod tym hasłem przebiegać będzie tegoroczny Konkurs Plastyczny dla Dzieci, który decyzją Prezes KRUS, Aleksandry Hadzik, rozpoczął się w tym miesiącu. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski. W jego organizacji wspierają Kasę: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

19 lutego 2019
Czytaj więcej o: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci

Nabór uczestników do udziału w projekcie na dostawe i montaż instalacji OZE - kotłów na biomasę (pellet) do 25 kW - na potrzeby budynków mieszkalnych na terenie Gminy Opatów

Ikona informacyjna    Wójt Gminy Opatów ogłasza nabór Uczestników do udziału w projekcie dot. dostawy i montażu instalacji OZE - kotłów na biomasę (pellet) do 25 kW - na potrzeby budynków mieszkalnych na terenie Gminy Opatów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.
    Nabór zostanie przeprowadzony w terminie od dnia 18.02.2019 r. do dnia 04.03.2019 r.   Wypełniony wniosek należy składać w Sekretariacie Urzędu Gminy Opatów.
Szczegóły oraz wnioski w załącznikach.

 

13 lutego 2019
Czytaj więcej o: Nabór uczestników do udziału w projekcie na dostawe i montaż instalacji OZE - kotłów na biomasę (pellet) do 25 kW - na potrzeby budynków mieszkalnych na terenie Gminy Opatów

Informacja dla podatników podatku od środków transportowych

Ikona informacyjna   Przypomina się, iż termin złożenia DEKLARACJI DT-1, DT-1/A na podatek od środków transportowych oraz płatności pierwszej raty upływa z dniem 15 lutego 2019 roku.

    Zgodnie z art. 20a ustawy o podatkach i opłatach lokalnych (Dz.U.2018, poz. 1445, z późn. zm.) informuje się, że w roku 2019 stosuje się stawki podatku od środków transportowych obowiązujące w roku 2018.

Uchwała w sprawie określenia wysokości stawek / Druki Deklaracji

5 lutego 2019
Czytaj więcej o: Informacja dla podatników podatku od środków transportowych
Powiększ zdjęcie Uczniowie%20SP%20w%20Opatowie%20z%20wizytą%20w%20Niemczech

Wymiana młodzieży w ramach projektu „Improving the well-being of students is the basis to be a good European Citizen”

    W dniach 21-25.01.2019 r. 3 uczennice i 2 uczniów z klasy 6 Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Opatowie wzięło udział w krótkoterminowej wymianie młodzieży w ramach projektu „Improving the well-being of students is the basis to be a good European Citizen”. W działaniu tym wzięły również udział: szkolny koordynator projektu – Malwina Kauf oraz nauczyciel języka angielskiego – Beata Strzelec.

    Szkołą przyjmującą była Staatliche Regelschule „Georg Kresse” w Zeulenroda-Triebes w Turyngii. Podstawowym założeniem wyjazdu była współpraca nad projektem, w ramach której powstała niezwykła flaga UE. Na każdej gwiazdce uczniowie przedstawili wartości europejskie za pomocą szczególnych ikonek. Praca ta wymagała od uczniów kreatywności, umiejętności wykorzystania zasobów internetowych, jak również umiejętności manualnych.

4 lutego 2019
Czytaj więcej o: Wymiana młodzieży w ramach projektu „Improving the well-being of students is the basis to be a good European Citizen”

Informacja dot. sposobu kontaktu ze Śląskim Urzędem Wojewódzkim w sprawach dotyczących koordynacji świadczeń

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatowie informuje, iż w związku z zadaniem dotyczącym koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego w obszarze świadczeń rodzinnych, świadczenia wychowawczego oraz jednorazowego świadczenia „Za życiem”, Śląski Urząd Wojewódzki udostępnia numery telefonów do Oddziału ds. Koordynacji Systemów Zabezpieczenia Społecznego Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach w celu bardziej zorganizowanego i skutecznego sposobu kontaktu w sprawach dotyczących koordynacji ww. świadczeń.

24 stycznia 2019
Czytaj więcej o: Informacja dot. sposobu kontaktu ze Śląskim Urzędem Wojewódzkim w sprawach dotyczących koordynacji świadczeń