Uwaga „susza”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
3 lipca 2019

Ikona informacyjna    W związku z wystąpieniem na terenie gminy Opatów niekorzystnego zjawiska pogodowego, jakim jest susza, Wójt Gminy Opatów informuje rolników o możliwości składania wniosków w celu oszacowania wysokości strat w uprawach: zbóż jarych, zbóż ozimych, rzepaku i rzepiku oraz krzewów owocowych.

    Warunkiem przystąpienia przez komisję do oszacowania strat jest złożenie prawidłowo wypełnionego wniosku i potwierdzenie szkód w uprawach przed ich zbiorem lub likwidacją oraz złożenie klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych. Do wniosku o oszacowanie szkód należy dolączyć również kopie wniosku o przyznanie płatności obszarowych za 2019r. Wnioski można skladać do 10 lipca 2019r.

  Wniosek powinien zawierać dane o wszystkich uprawach – łącznie z tymi, w których nie wystąpiły szkody (wpisując stopień szkód równy „0”).  Dane dotyczące podanych przez rolnika upraw powinny być zgodne z danymi zawartymi we wniosku o dopłaty obszarowe, złożonym do Biura Powiatowego ARiMR.

Przedmiotowe wnioski dostępne są: na stronie internetowej gminy w załączeniu poniżej  oraz w Urzędzie Gminy w Opatowie. Wnioski należy składać w Urzędzie Gminy w Opatowie w pokoju nr 17.